Produkty

Vo všetkých našich riešeniach používame typizovaný hardvér od vybraných výrobcov, ktorý svojimi vlastnosťami a cenou najviac vyhovuje našim, resp. Vašim požiadavkám. Cenové relácie produktov rovnako ako ponuka nových typov sú neustále v pohybe, preto uvádzané ceny sú len orientačné a konkrétny typ hardvéru nemusí byť k dispozícii. V takom prípade Vám bude ponúknutá alternatíva v rovnakej cenovej hladine.
Všetky ceny sú konečné, OSbIS nie je platcom DPH. V cene produktov je objednávka, dodávka a inštalácia.

Ponúkané produkty boli zoradené do týchto kategórií:

NAS
V našich riešeniach používame diskové polia od spoločnosti Synology. Tieto diskové polia sú dostatočne škálovateľné a pritom cenovo prijateľné. Do týchto polí inštalujeme rôzne typy diskov s rôznymi veľkosťami podľa ich primárneho určenia. Máme v stálej ponuke disky od spoločnosti Seagate a Western Digital. Po dohode je možné dodať aj inú značku.

Rozvádzače, Záložné zdroje
Používame stojanové a nástenné rozvádzače od spoločnosti Eurocase a Triton, v zásade však nie je problém implementovať riešenie do akéhokoľvek, aj existujúceho, štandardného rozvádzača. Veľkosť a prevedenie závisia od vybraného riešenia a preferencií zákazníka. V zásade väčšinou dodávame veľkosti od 4U do 15U. Záložné zdroje (UPS) dodávame od spoločnosti APC vo výkonoch od 500VA do 5000VA, v závislosti od dodávaného riešenia.

Routre, switche
Aktívne sieťové prvky, s ktorými pracujú naše riešenia sú od spoločnosti Mikrotik a Zyxel. Všetky zariadenia sú dodávané v prevedení do rozvádzača. Opäť, po dohode je možné dodať aj iné značky.

Servery
Srdcom našich riešení sú servery od spoločnosti Supermicro. Všetky ponúkané konfigurácie sú vyskladané na mieru, pričom používame len procesory Intel, rovnaké disky ako pri NAS a kvalitné pamäťové moduly od spoločnosti GoodRAM.

– Klienti
Ako klientov používame výkonné kompaktné desktopové riešenie NUC od spoločnosti Intel. Tieto je možné umiestniť aj priamo na zadnú čast monitoru a ušetriť tým miesto na pracovnom stole.

Tenký klienti
Ako tenkých klientov používame Pi 2 model B od spoločnosti Raspberry. Ako bootovacie médium sú použité microSD karty od spoločnosti GoodRAM, resp. bootovanie cez sieť.

VoIP telefóny
Ako koncové zariadenia pri IP telefónii sa nám osvedčili koncové zariadenia od spoločnosti Grandstream. Tieto ponúkajú široké možnosti za priaznivú cenu. Vo všeobecnosti však nie je problémom aj použitie kvalitnejších telefónov napr. od spoločnosti Cisco, ktoré sú však aj cenovo oveľa drahšie. Veľmi zaujímavou možnosťou je použitie mobilného telefónu, resp. softvérovej aplikácie (napr. CSimple) ako koncového zariadenia.